Parašykite mums

Saugokite gamtą!

Baterijų ir akumuliatorių atliekose esančios pavojingos medžiagos kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į aplinką (vandenį, gruntą, atmosferą), atliekos gali užteršti ją pavojingomis, toksiškomis medžiagomis (gyvsidabriu, švinu, kadmiu, chromu ir t.t.) Patekę į aplinką sunkieji metalai, rūgštys bei toksinės medžiagos didina kancerogeninį poveikį, kuris gali sukelti vėžinius susirgimus.

Vartotojams baterijų ir akumuliatorių atliekas būtina rūšiuoti ir atiduoti perdirbimui, t.y. mesti į baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimui skirtas talpas.Tik tokiu  būdu bus saugoma aplinka ir tausojami gamtos ištekliai. Todėl nemokamai surinksime naudotus bei išeikvojusias galvaninius elementus bei akumuliatorius (pirktus pas MUS). 

                    Šis simbolis, kuriuo paženklintos baterijos ir akumuliatoriai reiškia, kad baterijų ir akumuliatorių atliekas reikia rinkti atskirai, nešalinti jų kartu su nerūšiuotomis komunalinėmis atliekomis.

GIA yra sukūrusi nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymo sistemą. Ši vieta yra viena iš nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimo vietų.

Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymo sistemą ir galimybe ja naudotis rasite – www.gia.lt kreipdamiesi el. paštu atliekos@gia.lt ar tel.: +370 600 900 30

Baterijų ir akumuliatorių rūšys

 

Skiriamos šios baterijų ir akumuliatorių rūšys:

  • automobiliams skirtos baterijos ar akumuliatoriai. Tai baterijos ar akumuliatoriai, naudojami automobilio apšvietimui, starterio ar variklio paleidimui;
  • pramoninės baterijos ar akumuliatoriai. Tai baterijos ar akumuliatoriai, skirti naudoti tik pramonėje ar profesionalioje veikloje arba naudojami visų rūšių elektrinėse transporto priemonėse;
  • nešiojamosios baterijos ar akumuliatoriai. Tai baterijos, sagos formos elementai, sudėtinės baterijos ar akumuliatoriai, kurie yra sandarūs, gali būti nešiojami ir nėra priskiriami nei pramoninėms, nei automobiliams skirtoms baterijoms ar akumuliatoriams.

 

 

Sudėtinės baterijos – tai baterijų ar akumuliatorių komplektas, kuriame jie yra tarpusavyje sujungti ir (arba) padengti išoriniu korpusu taip suformuojant užbaigtą vienetą, kurio galutinis vartotojas neturėtų išardyti ar atidaryti.

Sagos formos elementai – tai mažos apvalios nešiojamosios baterijos ar akumuliatoriai, kurių skersmuo didesnis už aukštį ir kurie naudojami specialiais tikslais, pavyzdžiui, klausos aparatuose, laikrodžiuose, mažuose nešiojamuosiuose įrenginiuose ir kaip atsarginiai energijos šaltiniai.

 

Baterijų ir akumuliatorių pavyzdžiai

 

Automobiliams skirtos baterijos ir akumuliatoriai

Tai švino rūgštinės, nikelio kadmio ir kitos baterijos ir akumuliatoriai, naudojami automobilio apšvietimui, starterio ar variklio paleidimui.

Pramoninės baterijos ir akumuliatoriai

Tai švino rūgštinės, nikelio kadmio, nikelio geležies ir kitos baterijos ir akumuliatoriai, skirti naudoti tik pramonėje ar profesionalioje veikloje, arba naudojami visų rūšių elektrinėse transporto priemonėse. Pavyzdžiui, baterijos ir akumuliatoriai, naudojami kaip avarinio ar pagalbinio elektros energijos tiekimo šaltiniai ligoninėse, oro uostuose ar biuruose, baterijos ir akumuliatoriai, naudojami traukiniuose, lėktuvuose, atviroje jūroje esančiose naftos gavybos platformose ar švyturiuose. Taip pat baterijos ir akumuliatoriai, sukurti išimtinai parduotuvėse ir restoranuose naudojamiems nešiojamiems mokėjimo terminalams, parduotuvėse naudojamiems brūkšninio kodo skaitytuvams, televizijose ir profesionaliose studijose naudojamai profesionaliai vaizdo aparatūrai, prie kalnakasių ir profesionalių nardytojų šalmų pritvirtinamoms kalnakasių ir nardymo lempoms, pagalbinės baterijos ir akumuliatoriai, neleidžiantys, kad elektra valdomos durys būtų blokuojamos ar suspaustų žmones, baterijos ir akumuliatoriai, naudojami valdymui ar įvairių rūšių matavimo ir valdymo įrangoje, baterijos ir akumuliatoriai, naudojami saulės pultuose, fotoįtampą ir kitus atnaujinamos energijos šaltinius naudojančiuose įrengimuose. Prie pramoninių baterijų ir akumuliatorių taip pat priskiriamos baterijos ir akumuliatoriai, naudojami elektra varomose transporto priemonėse, pavyzdžiui, elektromobiliuose, invalidų vežimėliuose, dviračiuose, oro uostuose naudojamose transporto priemonėse ir automatinėse transporto priemonėse. Čia išvardyti ne visi pavyzdžiai, todėl bet kurios baterijos ar akumuliatoriai, kurie nėra sandarūs ir nėra skirti automobiliams, turėtų būti laikomi pramoniniais.

Nešiojamosios baterijos ir akumuliatoriai

Tai sandarios baterijos ir akumuliatoriai, kuriuos vartotojas galėtų nesunkiai nešti rankose ir kurie nėra priskiriami nei automobiliams skirtoms, nei pramoninėms baterijoms ar akumuliatoriams. Šiai rūšiai priskiriamos bet kurios baterijos ar akumuliatoriai, kuriuos vartotojai paprastai gali naudoti buityje. Pavyzdžiui, vieno elemento baterijos (AA, AAA tipo baterijos ir pan.), taip pat baterijos ir akumuliatoriai, kuriuos vartotojai ar specialistai naudoja mobiliuosiuose telefonuose, nešiojamuosiuose kompiuteriuose, bevieliuose elektros įrankiuose, žaisluose ir buitiniuose prietaisuose, pavyzdžiui, elektriniuose dantų šepetukuose, skustuvuose ir rankiniuose dulkių siurbliuose (įskaitant panašią įrangą, naudojamą mokyklose, parduotuvėse, restoranuose, oro uostuose, biuruose ar ligoninėse) ir pan.

Nešiojamosios baterijos ir akumuliatoriai skirstomi į tris pagrindinius tipus:

1. neįkraunamos (vienkartinės) – cinko anglies, šarminės mangano, ličio oksido ir kt.;

2. sagos formos elementai – cinko oro, sidabro oksido, mangano oksido, ličio ir kt.;

3. įkraunamos – nikelio kadmio, nikelio metalų hidridų, ličio jonų, ličio polimerų, sandarios švino rūgštinės ir kt.

Šiuo metu šios prekės neturime. Įveskite savo elektroninį paštą ir mes jums išsiųsime žinutę kai tik vėl turėsime šią prekę.

El. paštas
Komentaras